W Lidze Europy Atalanta pokonała Liverpool 3:0 na Anfield

Nadzieje Atlanty na tytuł Ligi Europy zostały mocno zniweczone, gdy w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonała ona Liverpool 3:0 na Anfield.

Jurgen Klopp zdecydował się na znaczne rotacje w składzie, dokonując sześciu zmian w porównaniu z remisem z Manchesterem United w miniony weekend. Rezultat tej decyzji był szokujący, gdyż połatana obrona Liverpoolu przez cały mecz wyglądała na zdezorganizowaną.

Znaki ostrzegawcze były wyraźne od pierwszych minut. Tanie Koszulki Futbolowe Atalanta stworzyła wczesne zagrożenie, a Mario Pasalic zmusił młodego bramkarza Caoimhina Kellehera do świetnej obrony. To nadało ton frustrującej nocy dla the Reds, którzy walczyli o przejęcie inicjatywy w grze.

Pomimo wczesnej presji Liverpoolu, Harvey Elliott wykorzystał najlepszą okazję pierwszej połowy. Jego strzał z dalekiego dystansu odbił się od dolnej części poprzeczki i wynik pozostał wyrównany do przerwy.

Tuż przed przerwą losy meczu zdecydowanie przechyliły się na korzyść Atlanty. Gianluca Scamacca wykorzystał niefrasobliwość w obronie Virgila van Dijka i Ibrahimy Konate i sprytnym uderzeniem głową pokonał Davide Zappacostę. Brak spójności defensywnej Liverpoolu został bezlitośnie obnażony.

W odpowiedzi Klopp wprowadził Mohameda Salaha, Dominica Soboslaia i Andy'ego Robertsona z ławki w poszukiwaniu wyrównania. Zmiany te nie przyniosły jednak zauważalnej poprawy.

Zestawy Piłkarskie

Atlanta podwoiła swoje prowadzenie tuż po godzinie gry za sprawą Scamacci. Włoski napastnik chłodno główkował po dośrodkowaniu Charlesa De Ketelaere'a obok bezradnego Kellehera, pozostawiając Tanie Damskie Koszulki Futbolowe Liverpool w obliczu pozornie nie do pokonania.

W 84. minucie Liverpool dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Zmiennik Szoboszlai nieostrożnie stracił posiadanie piłki w środku pola. Ederson wykorzystał ten błąd i przygotował asystę dla Pasalica, który wpakował piłkę do pustej bramki po tym, jak Kelleher sparował pierwszy strzał.

Ożywiona niegdyś atmosfera na Anfield przycichła wraz z rosnącą frustracją Liverpoolu. Klopp był wyraźnie sfrustrowany przy linii bocznej, a jego zmiany nie zdołały odwrócić losów spotkania.

W pomeczowym wywiadzie Klopp przyznał się do słabego występu i wziął pełną odpowiedzialność za wynik. Zagraliśmy zły mecz" - przyznał. Zasłużyliśmy na porażkę. Oni (Atalanta) byli zasłużonymi zwycięzcami. Bronił swojej decyzji o rotowaniu składem, ale przyznał, że zmiany nie przyniosły pożądanego efektu.

Tanie Zestawy Koszulek Dziecięcych Liverpool stoi teraz przed trudnym zadaniem gry w drugim etapie w przyszłym tygodniu. Muszą odrobić deficyt trzech bramek na wyjeździe przeciwko pewnej siebie Atalancie. Po tym koszmarze na Anfield, europejski sen The Reds jest zagrożony.